Ekonomi

Uzman Eller Projeleri Başvuruları Başladı

Türkiye genelinde yürütülen kapsamlı bir projenin uygulama alanları ve uygulama detayları mutlaka belirlenmiştir.

2023 Başvuruları

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal İyileştirme Genel Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı, 81 ilde gerçekleştirildi. “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınma Projelerinde Uzman Eller”2023 yılı başvurularının başladığını duyurdu.

250 bin TL’ye kadar hibe verilecek

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 bin liraya kadar yüzde 100 hibe desteği verilecek.

Proje uygulama alanları

Proje kapsamında kırsalda yaşayan/kalmayı taahhüt eden üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su işleri alanlarında eğitim veren fakülteler ve meslek yüksekokulları ile eğitim veren lise ve dengi okullar Tarım, hayvancılık ve sağlık alanlarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi. Mezunlara bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su işlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği sağlanacaktır.

Başvuru adresi

Mevzuatta belirtilen nitelikleri taşıyan girişimciler e-Devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 saat 23.59’a kadar https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr ​​adresinden online başvuru yapabilecekler.

Başvuru için gerekli belgeler ve evraklar da online olarak yüklenecektir.

Başvuru şartları da aynı linkte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu