Haber

Kar yağacak mı, nereye yağacak? Mayısta kar yağar mı?

Mayıs ayının ilk günü iki ilimize de kar yağdı. Ardından kar yağar mı, nerelere yağmur yağar ve mayıs ayında kar yağar mı soruları gündeme geliyor. Kar yağacak mı, nerelere yağmur yağacak ve mayıs ayında kar yağacak mı soruları merak ediliyor. Kar yağacak mı, nereye yağacak? Mayısta kar yağar mı? Detaylar burada…

KAR YAĞACAK MI?

sivas ve Ardahan’a hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesiyle mayıs ayının ilk günü kar yağdı. Her iki şehirde de araçlar ve ağaçlar karla kaplandı.

MAYIS’TA KAR YAĞACAK MI?

Mayıs ayının ilk günü iki ilimize de kar yağdı. Ardahan’ın Göle ilçesinde etkili olan sağanak, havaların soğumasıyla yerini kara bıraktı. Aniden bastıran kar ve kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar kendilerini korumaya çalıştı. Karın yoğunlaştığı TOKİ’ler mevkiinde araçlar ve ağaçlar karla kaplandı. Kar, Ardahan’ın yüksek kesimlerinde de etkili oldu.

Sivas’ta son günlerde hava sıcaklıklarının düşmesi kar yağışını da beraberinde getirdi. Koyulhisar ilçesine bağlı 1800 rakımlı Kızılelma köyünde kar yağışı etkili oldu. Köy, yağmurla birlikte beyaza büründü. Mayıs ayında yağan kar, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

haberatabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu