Haber

Edirne’den bir kesit

Edirne Milli Eğitim Müdürü Lider Arpacı 5 ülkeden öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre Arpacı, Erasmus+KA229 Seçtiğimiz Gelecek Projesi kapsamında 5 ülkeden öğretmen ve öğrencilerle görüşmeye geldi.

12 öğretmen ve 25 öğrenci ile görüşen Arpacı, projenin amacı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Arpacı, proje ekseninde öğretmen ve öğrencilerin farklı kültürleri ve insanları tanıma fırsatı bulduğunu ve bunun öğrencilerin dünyaya bakış açısına katkı sağladığını belirtti.

Farklı ülkelerden öğretmen ve öğrencileri Edirne’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Arpacı, projede emeği geçenleri tebrik etti.

EBAP projesi kapsamında Havsa’da toplantı düzenlendi.

Havsa Şehit Engin Şahin Ortaokulunda “Edirne’de Başarıyı Artırma (EBAP) Projesi” toplantısı gerçekleştirildi.

Havsa Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, Kaymakam İsmail Hakkı Batı başkanlığında yapılan toplantıda ilçedeki eğitim-öğretim faaliyetleri ele alındı.

Kaymakam Batı, toplantıda öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik pekiştirme programları ile ilgili çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti.

Havsa şehir planlaması akademik olarak incelenecek

Havsa şehir planlaması Kırklareli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencileri tarafından incelenecektir.

Belediye Başkanı Aydın Balkan, yaptığı açıklamada, geçen yıl Doç. Dr. Meltem Gündoğdu koordinatörlüğünde başlatılan çalışmaların bu yıl da devam edeceğini belirtti.

Havsa’nın şehir planlamasının akademik olarak inceleneceğini belirten Balkan, ilçede yaşayan vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu