Haber

Çorlu’da 5 okula ‘deprem’ tahliyesi

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremlerin ardından Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yapılan denetimlerde depreme dayanıklı olmadığı belirlenen 5 okulun boşaltılmasına karar verildi.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü, olası bir İstanbul depreminden etkilenecek bölgeler arasında yer alan ildeki okul binalarını incelemeye aldı. Depremin ardından hızlanan incelemelerde, İstanbul’a komşu olan Çorlu ilçesinde 5 okulun boşaltılmasına karar verildi. Çorlu’da bulunan Alipaşa İlkokulu ile Türkgücü İlk ve Ortaokulunun yıkılmasına, Şahinler Ortaokulu, Gazi İlkokulu ve Uncular İlkokulunun binalarının güçlendirilmesine karar verildi.

ÖĞRENCİLER BAŞKA OKULLARA AKTARILDI Yarıyıl tatilinin ardından Pazartesi günü başlayacak eğitimlerde boşaltılan okullardan 7 bin 917 öğrenci başka okullara nakledildi. Yıkılmasına karar verilen okullardaki malzemeler görevliler tarafından taşınmaya başlandı. Yetkililer, okulların depreme dayanıklı olup olmadığıyla ilgili incelemelerin sürdüğünü bildirdi. Türkgücü Mahalle Muhtarı Az Uğur, “Okullar incelendi ve depreme dayanıklılık raporu çıkarıldı. Karma eğitimin verildiği ilkokul bölümü, daha önce öğretmenevi olarak kullanılan binada Pazartesi gününden itibaren eğitime devam edecek. . Öte yandan asıl “Birinci sınıf öğrencilerimiz için sağlık ocağı lojmanı bulunmaktadır.

senpazarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu